Faktem jest ze woda z opadów przy zbiorniku 1m3 wystarcza na tydzień...... góra dwa przy codziennym podlewaniu kilku rabatek z kwiatkami wraz z tymi na balkonie.
Trawnika niestety to nie obejmuje gdyż pomysł ze zbiornikiem ma za zadanie raczej wspomóc lub odciążyć wodociągi a nie je zastąpić.
Oprócz dualnej instalacji raczej uzgodnij z wodociągami założenie drugiego wodomierza który pozwoli odliczyć ci koszty kanalizacji.- W naszej gminie wodę opadową należy właśnie zagospodarować na własnym terenie więc i tak trzeba budować studnie chłonne.Inspekcja Sanitarna analizuje czy ścieki, które zostały wpuszczone do Wisły mogą wpłynąć na ujęcia wody pitnej znajdujące się poniżej tego zrzutu, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, który przekazał informacje do WIOŚ-ów znajdujących się poniżej zrzutu (m.in. woj. Kujawsko-Pomorskie, Pomorskie).

- Nasi inspektorzy i wydział inspekcji uczestniczyli w zespole zarządzania kryzysowego zwołanego przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. Z naszej inicjatywy podjęto decyzję o chronieniu tego wylotu przed dostępem osób trzecich, tak by nie doszło do większej tragedii. Podjęliśmy też decyzję o wdrożeniu stałego monitoringu wód rzeki Wisły i ścieków wypływających z kolektora w trzech punktach w Warszawie i Płocku. Rozcieńczające się zanieczyszczenia będą spływały wraz z nurtem rzeki
- Planowałem bardziej zbiornik o wielkości 8-10m3 aby przy ulewnych deszczach dużo tej wody nazbierać. Nie rozwiązuje to jednak dalej tematu wody, która musi być zagospodarowana gdy zbiornik sie wypełni.Trump powinien zlecić wykonanie ekspertyz amerykańskim naukowcom polskiego pochodzenia, najlepiej tym od "zamachu" smoleńskiego. Otrzymał by taką ekspertyzę, która by w pełni potwierdziła jego poglądy na zmiany klimatu.
- Trawnika nie będzie bo teren pochylony i zadrzewiony, ale będzie dużo krzewów i kwiatów. Do tego ochlapać samochód lub dwa przed domem coś wyczyścić karcherem itp... Chciałbym link zagospodarować jakoś tą wodę opadową, mam 260m2 dachu.Od kiedy gromadzę wodę wlewając ją do konewki aby podlać rabatkę jest ona zielonkawa, lecz oprócz typowych siatek na zakończeniach rur spustowych nic innego nie stosuję tak więc nie ma co się dziwić.
Ze względu na to właśnie co do chlapania samochodu to można tym raczej go pobrudzić.
, no może do umycia w sam raz ale końcowe płukanie to tylko kranówka. Inaczej po paru dniach chmara muszek będzie miała na czym przesiadywać.
- Koszt wody w gminie to niestety 28PLN (4 miejsce w Polsce w zeszłym roku)
Przy dzisiejszych cenach wody zgromadzenie rocznie z opadów 2 lub 3 pełnych zbiorników o pojemności 2m3 daje nam 6m3 wody czyli oszczędności rzędu 20 - 30zł.Klimat podlega ciągłym zmianom a wpływ człowieka jest ... praktycznie żaden.
Zawartość gazów cieplarnianych w atmosferze też bywała w przezłości o wiele większa jak obecnie .
Ktoś dawno wypatrzył, że można zbijać na tym gigantyczne pieniądze i widać się nie pomylił.
Najlepszy biznes oprócz oczywiście kluczowych sektorów takich jak bankowość, ubezpieczenia, przemysł farmaceutyczny , paliwowy, energetyczny i giełdy, cała tzw. inżynieria finansowa.
Mówię tu o pojemności wody która będzie spożytkowana na podlewanie a nie na tej która w pory jesienne lub wiosenne zapełni nam zbiornik powodując następnie uruchomienie rozsączania z powodu przelewania się wody.
Mając na uwadze wodę z rynien którą według przepisów w niektórych częściach kraju musimy zagospodarować na swojej działce, tak czy inaczej stosując zbiornik musimy zadbać o studnię chłonną lub inną formę zagospodarowania nadmiaru wody.
Myślę, że zielenienie można załatwić zakopaniem zbiornika w ziemi. Myślałem aby zakupić betonowy zbiornik 10m3 i zakopać go z metr ppg.
Podzwonię i popytam jednak ile by takie wiercenie kosztowało. Problem w tym, że na wiercenie studni potrzebne jest Pozwolenie NB a ja już mam serdecznie dość tej kobiety ze Starostwa jak i całego Urzędu. Wymogi określa Rozporzadzenie M. Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Cześć wymagań dotyczy ujęć wody przeznaczonej do spożycia.
§ 31. 1. Odległość studni dostarczającej wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi, niewymagającej, zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony ujęć i źródeł wodnych, ustanowienia strefy ochronnej, powinna wynosić - licząc od osi studni - co najmniej:
1) do granicy działki - 5 m,
2) do osi rowu przydrożnego - 7,5 m,
3) do budynków inwentarskich i związanych z nimi szczelnych silosów, zbiorników do gromadzenia nieczystości, kompostu oraz podobnych szczelnych urządzeń - 15 m,
4) do najbliższego przewodu rozsączającego kanalizacji indywidualnej, jeżeli odprowadzane są do niej ścieki oczyszczone biologicznie w stopniu określonym w przepisach dotyczących ochrony wód - 30 m,
5) do nieutwardzonych wybiegów dla zwierząt hodowlanych, najbliższego przewodu rozsączającego kanalizacji lokalnej bez urządzeń biologicznego oczyszczania ścieków oraz do granicy pola filtracyjnego - 70 m.
2. Dopuszcza się sytuowanie studni w odległości mniejszej niż 5 m od granicy działki, a także studni wspólnej na granicy dwóch działek, pod warunkiem zachowania na obydwu działkach odległości, o których mowa w ust. 1 pkt 2-5.
§ 32. 1. Obudowa studni kopanej, dostarczającej wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi, powinna być wykonana z materiałów nieprzepuszczalnych i niewpływających ujemnie na jakość wody, a złącza elementów obudowy powinny być należycie uszczelnione. Przy zastosowaniu kręgów betonowych warunek szczelności uznaje się za spełniony, jeżeli wykonane zostanie ich spoinowanie od wewnątrz na całej wysokości studni, a ponadto od zewnątrz do głębokości co najmniej 1,5 m od poziomu terenu.
2. Część nadziemna studni kopanej, niewyposażonej w urządzenie pompowe, powinna mieć wysokość co najmniej 0,9 m od poziomu terenu oraz być zabezpieczona trwałym i nieprzepuszczalnym przykryciem, ochraniającym wnętrze studni i urządzenia do czerpania wody.1. Jak ustrzec się "zakwitu wody" w zbiorniku jeżeli będzie zbierał deszczówkę?
Pomyślałem, że można by wkopać taki zbiornik 10 m3 ale czy woda tam magazynowana nie stęchnie?\

2. Zrobiłem błąd.
Instalator przekonał mie do poprowadzenia do punktu poboru dwóch rur (woda wodociągi i szara) mówił, że sobie przełączę w razie czego ręcznie.
NIe zbystrzyłem się przez telefon i w dalszym ciągu mam instalację nieautomatyczną. Może chociaż podłaczyć 2 rury do jakiegoś trójnika z zaworem, który pozwala na przełazanie pomiędzy zasilaniem z jednego lub drugiego źródła?
Tylko będę miał problem z zabudowaniem tego.
Miało być schowane wszystko pod styropianem www a teraz będzie potrzebna skrzynka rewizyjna jakaś.
3. Część nadziemna studni kopanej, wyposażonej w urządzenie pompowe, powinna mieć wysokość co najmniej 0,2 m od poziomu terenu. Przykrycie jej powinno być dopasowane do obudowy i wykonane z materiału nieprzepuszczalnego oraz mieć nośność odpowiednią do przewidywanego obciążenia.
4. Teren otaczający studnię kopaną, w pasie o szerokości co najmniej 1 m, licząc od zewnętrznej obudowy studni, powinien być pokryty nawierzchnią utwardzoną, ze spadkiem 2% w kierunku zewnętrznym.

§ 33. Przy ujęciu wód podziemnych za pomocą studni wierconej teren w promieniu co najmniej 1 m od wprowadzonej w grunt rury należy zabezpieczyć w sposób określony w § 32 ust. 4, a przejście rury studziennej przez nawierzchnię utwardzoną należy uszczelnić.
gore nachapal sie na zmianach i ciagle malo,pamietacie dziure ozonowa ile sie wtedy dzialo
w samych stanach i kanadzie wymieniono freon w lodowkach,klimatyzacjach budynkow i
aut,policzcie sobie jaki to byly koszty i kto zarobil a dziura no wlasnie jest czy zniknela.
Pietnascie lat temu bardzo glosna kampania o podwyzkach cen ropy ktora miala sie juz,juz
konczyc i dalej sie nie konczy,mozna tak ciagnac temat za tematem ktore w konsekwencji
sprowadzaja sie do tego zeby sie oblowic a cala reszta to wymysl ktoy rzekomo ma usprawiedliwic takie dzialanie.w PL mieliśmy już ciepłe morze, lodowce wysokości km, tropikalną dżunglę ................zmiany klimatu były są i będą a człowiek nic tu nie ma do gadania. na wet w ciągu ostatnich 1000 lat: najpierw było bardzo ciepło cieplej niż dzisiaj potem 1500-1800 mała epoka lodowa (zamarzał Bałtyk, w tatrach były lodowce) potem się ociepliło i znowu oziębiło (1900-1950- rekordy temp.) www i od tego czasu się ociepla, zgodnie z obliczeniami klimatologów w perspektywie 500 lat nastąpi nowa epoka lodowa (ostatnia skończyła się 10 000 lat temu).W Belgi powstal nowy ruch polityczny - finansowany przez pewnego " inwestora " zza oceanu - wegierskiego pochodzenia. Nazywa sie on Save the Moon......juz podobno sa dowody ze ma spasc na ziemie w 2025 roku - o ile nie zmiejszymy ilosc pitego na ziemi alkoholu...bo on podobno rozrzedza atmosfere i " przyiaga nasz ksiezyc do ziemi a to moze spowodowac popent kobiet izwiekszony pszyrost naturalny
nie zajmują się ani się nie zajmowali w życiu niczym poważniejszym i konkretnym, Każdy, kto kiedykolwiek pracował w fabryce, elektrowni, wodociągach, szpitalu, etc (czyli robił poważne rzeczy, a nie bicie piany na forum) wie, że awarie się zdarzają i są traktowane poważnie. Awarię trzeba naprawić i od tego są fachowcy, którzy na pewno już się tym zajmują. Rzygać się chce na domorosłych specjalistów od wszystkiego - każdy nie takie promy kosmiczne by puszczał gdyby tylko mu się chciało.Ktoś się skarżył na niski poziom wody w Wiśle? No to Warszawa dorzuci rozwiązanie.

Warto było te miliardy wydać na nową oczyszczalnię i system przesyłu.

Miłych kąpieli w Zatoce Gdańskiej.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

HYDRAULIK WARSZAWA
hydr2.jpg
hydr4.jpg
hydr5.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one